Get Adobe Flash player

Mammografia

iStock 000006292334XSmallJest to najczulsza metoda wczesnego wykrywania raka piersi, powtarzalna, i obiektywna ocena, wysoka rozdzielczość obrazu (można zobaczyć bardzo małe zmiany nawet < 5mm a nawet 3 mm).

 

 

 

  •  Badanie mammograficzne wykrywa guzki wielkości 3 mm.
  •  Guzki, które kobieta może sama zbadać dopiero po 2 latach kiedy to średnica guzka wynosi 1-2 cm, wyczuwalne jako niebolesne zgrubienie wśród miąższu sutka.
  •  Wykonuj kontrolne badania mammograficzne jeżeli jesteś kobietą po 40-ce.
  •  Skonsultuj z lekarzem czy powinnaś zacząć wykonywać badania mammograficzne przed 40-tym rokiem życia ze względu na czynniki ryzyka lub ryzyko rodzinne.
  •  Jakakolwiek nieprawidłowość wykryta w piersi, niezależnie od wieku
  • w jakim jesteś, powinna być zbadana przez lekarza i może wymagać badania mammograficznego lub dalszej diagnostyki specjalistycznej.
  •  Nawet gdy mammografia niczego nie wykaże, nie powinnaś zaprzestać samobadania i ignorować jakichkolwiek zauważonych lub wymacanych zmian w piersi.
  •  Najlepsze rezultaty wczesnego wykrywania raka piersi można osiągnąć stosując jednocześnie metody: samobadanie, mammografię i badanie palpacyjne przez lekarza lub przeszkoloną pielęgniarkę.

image14711NIECH TA RÓŻOWA WSTĄŻKA PRZYPOMINA WSZYSTKIM KOBIETOM, ŻEBY PRZYNAJMNIEJ RAZ W ROKU ROBIŁY MAMMOGRAFIĘ.

Share

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie EUROPA DONNA  - DĘBICA jest dobrowolnym zrzeszeniem, mającym na celu propagowanie wiedzy na temat raka piersi oraz wspieranie organizacyjne i rzeczowe wszelkich wysiłków na rzecz walki z rakiem piersi.

Rak piersi jest najczęściej występującą chorobą nowotworową u kobiet. W krajach Unii Europejskiej co 2 minuty stwierdzana jest diagnoza raka piersi, co 6 minut umiera 1 kobieta. Badania wykazują, że w Polsce rocznie zachorowuje około 12 tys. kobiet, ponad 5 tys. umiera. Tylko wiedza i powszechna dostępność do badań profilaktycznych oraz nowoczesnego leczenia mogą obniżyć te tragiczne statystyki.

NASZĄ PRACĄ CHCEMY UŚWIADOMIĆ SPOŁECZEŃSTWU, ŻE TYLKO WSPÓLNE DZIAŁANIA PRZYCZYNIĄ SIĘ DO SKUTECZNEJ WALKI Z RAKIEM PIERSISTRONA ARCHIWALNA (nowe okno przeglądarki)

Skontaktuj się z nami

Ruch Kobiet do Walki z  Rakiem Piersi EUROPA DONNA - Dębica

39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 6

tel.  505 855 888, 
       606 189 554,
       502 604 702

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podaruj 1%

Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi „EUROPA DONNA DĘBICA”

Bank PKO SA - Oddział Dębica

66 1240 4807 1111 0000
 5529 8449
Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000 1566 81

 

image3741

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
I FINANSOWEGO WSPIERANIA
NASZEJ CHARYTATYWNEJ DZIAŁALNOŚCI