Get Adobe Flash player

KONFERENCJA SZKOLENIOWA Z OKAZJI „BREAST HEALTHS DAY” – DNIA ZDROWYCH PIERSI

IMG 4503 1W dniu 2 października 2015 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Dębicy z okazji Miesiąca Walki z Rakiem Piersi odbyła się konferencja szkoleniowa dla kobiet ze środowiska dębickiego. Zorganizowana została przez stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA DĘBICA.

Wykład poprowadziła Pani dr onkolog Maria Stańczyk – Srebro z Tarnowa na temat: „Zdążyć przed rakiem…” Spotkanie było bardzo ciekawe, szczególnie dla licznie zgromadzonych młodych ludzi z dębickich szkół ponadgimnazjalnych. W konferencji wzięły udział kobiety z organizacji Dębickich Amazonek oraz Tarnowskich Amazonek. Swoja obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele władz lokalnych i państwowych.

Bardzo interesująco poprowadzony wykład wzbudziła ogromne zainteresowanie i stał się powodem do dyskusji. Wśród zgromadzonych powielało się stwierdzenie, że nasza działalność jest bardzo potrzebna głównie dla zwiększenia wiedzy kobiet w celu szybszego i bardziej skutecznego zapobiegania chorobie raka piersi.


GALERIA ZDJĘĆ

Share

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie EUROPA DONNA  - DĘBICA jest dobrowolnym zrzeszeniem, mającym na celu propagowanie wiedzy na temat raka piersi oraz wspieranie organizacyjne i rzeczowe wszelkich wysiłków na rzecz walki z rakiem piersi.

Rak piersi jest najczęściej występującą chorobą nowotworową u kobiet. W krajach Unii Europejskiej co 2 minuty stwierdzana jest diagnoza raka piersi, co 6 minut umiera 1 kobieta. Badania wykazują, że w Polsce rocznie zachorowuje około 12 tys. kobiet, ponad 5 tys. umiera. Tylko wiedza i powszechna dostępność do badań profilaktycznych oraz nowoczesnego leczenia mogą obniżyć te tragiczne statystyki.

NASZĄ PRACĄ CHCEMY UŚWIADOMIĆ SPOŁECZEŃSTWU, ŻE TYLKO WSPÓLNE DZIAŁANIA PRZYCZYNIĄ SIĘ DO SKUTECZNEJ WALKI Z RAKIEM PIERSISTRONA ARCHIWALNA (nowe okno przeglądarki)

Skontaktuj się z nami

Ruch Kobiet do Walki z  Rakiem Piersi EUROPA DONNA - Dębica

39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 6

tel.  505 855 888, 
       606 189 554,
       502 604 702

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podaruj 1%

Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi „EUROPA DONNA DĘBICA”

Bank PKO SA - Oddział Dębica

66 1240 4807 1111 0000
 5529 8449
Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000 1566 81

 

image3741

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
I FINANSOWEGO WSPIERANIA
NASZEJ CHARYTATYWNEJ DZIAŁALNOŚCI