Get Adobe Flash player

RELACJA Z KONFERENCJI SZKOLENIOWEJ PRZEPROWADZONEJ W DNIU 17.10.2014 R.

phoca thumb l img 3708W dniu 17 października odbyła się konferencja szkoleniowa zorganizowana przez Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA DĘBICA. Konferencja odbyła się w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Dębica. Bardzo licznie uczestniczyła młodzież z dębickich szkół ponad gimnazjalnych, ale także licznie zebrani byli przedstawiciele władz samorządowych oraz kobiety i członkinie Stowarzyszenia.

 

Prelegent dr Bogusław Gawlik przedstawił wykład n.t. „Na raka piersi można nie zachorować. Raka piersi można wcześnie wykryć. Raka piersi można wyleczyć”. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali przedstawionych faktów dotyczących zarówno diagnostyki kobiecych chorób nowotworowych, jak i sposobów leczenia oraz czynników ryzyka, które można zmniejszyć.

Następnie p. Łucja Bielec zapoznała z metodami badań mammograficznych i cytologicznych, które pomagają w szybkiej diagnozie tych zachorowań. Jednocześnie zachęcała zebranych do regularnych badań i poinformowała o zakresie pracy Ośrodka diagnostycznego Fundacji SOS Życie w Mielcu.

Z kolei Pani prezes Anna Mazur przedstawiła krótką informację o Stowarzyszeniu EUROPA DONNA DĘBICA, które już ma za sobą 15 lat działalności. Naszą dewizą jest „Twoje zdrowie potrzebne jest Tobie i Twoim bliskim”. Zgodnie z tą dewizą pragniemy, aby wszystkie kobiety były pod dobrą opieką medyczną ale też same zadbały o swoje zdrowie.

GALERIA

  

 

Share

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie EUROPA DONNA  - DĘBICA jest dobrowolnym zrzeszeniem, mającym na celu propagowanie wiedzy na temat raka piersi oraz wspieranie organizacyjne i rzeczowe wszelkich wysiłków na rzecz walki z rakiem piersi.

Rak piersi jest najczęściej występującą chorobą nowotworową u kobiet. W krajach Unii Europejskiej co 2 minuty stwierdzana jest diagnoza raka piersi, co 6 minut umiera 1 kobieta. Badania wykazują, że w Polsce rocznie zachorowuje około 12 tys. kobiet, ponad 5 tys. umiera. Tylko wiedza i powszechna dostępność do badań profilaktycznych oraz nowoczesnego leczenia mogą obniżyć te tragiczne statystyki.

NASZĄ PRACĄ CHCEMY UŚWIADOMIĆ SPOŁECZEŃSTWU, ŻE TYLKO WSPÓLNE DZIAŁANIA PRZYCZYNIĄ SIĘ DO SKUTECZNEJ WALKI Z RAKIEM PIERSISTRONA ARCHIWALNA (nowe okno przeglądarki)

Skontaktuj się z nami

Ruch Kobiet do Walki z  Rakiem Piersi EUROPA DONNA - Dębica

39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 6

tel.  505 855 888, 
       606 189 554,
       502 604 702

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podaruj 1%

Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi „EUROPA DONNA DĘBICA”

Bank PKO SA - Oddział Dębica

66 1240 4807 1111 0000
 5529 8449
Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000 1566 81

 

image3741

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
I FINANSOWEGO WSPIERANIA
NASZEJ CHARYTATYWNEJ DZIAŁALNOŚCI