Get Adobe Flash player

XVII ZJAZD POLSKIEGO FORUM EUROPA DONNA W DĘBICY

P1060307W dniach 6 – 8 czerwca odbył się w Dębicy XVII Zjazd Polskiego Forum EUROPA DONNA. Uczestniczyły w nim delegatki ze Stowarzyszeń w Legnicy, Nowym Sączu, Pile, Przemyślu i Dębicy. Podsumowano działalność za ostatni rok oraz ustalono program działań na najbliższy rok. Podczas obrad Pani Prezes Polskiego Forum EUROPA DONNA dr Dorota Czudowska poprowadziła wykład „Fakty o raku piersi”. Przedstawiła w nim najnowsze informacje na temat przyczyn zachorowania na raka piersi oraz sposobów walki i zapobiegania zachorowaniom. Zwróciła szczególną uwagę na profilaktykę poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia, a także na czynniki genetyczne. Poinformowała również zebranych o kierunkach działań Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi. Najważniejszym z nich jest konieczność zapewnienia odpowiedniej opieki osobom chorym oraz jak najlepszych warunków podczas leczenia.

Z kolei delegatki przedstawiły w formie prezentacji relacje z udziału w konferencjach szkoleniowych w Mediolanie, Glasgow i Pradze.

Ważnym elementem Zjazdu były obchody 15-lecia działalności EUROPA DONNA DĘBICA.

W programie Zjazdu odbyła się również wycieczka do Muzeum Lalek w Pilźnie, która okazała się wyjątkowym przeżyciem dla wszystkich delegatek.

---porządek obrad---  

---galeria zdjęć---

 

Share

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie EUROPA DONNA  - DĘBICA jest dobrowolnym zrzeszeniem, mającym na celu propagowanie wiedzy na temat raka piersi oraz wspieranie organizacyjne i rzeczowe wszelkich wysiłków na rzecz walki z rakiem piersi.

Rak piersi jest najczęściej występującą chorobą nowotworową u kobiet. W krajach Unii Europejskiej co 2 minuty stwierdzana jest diagnoza raka piersi, co 6 minut umiera 1 kobieta. Badania wykazują, że w Polsce rocznie zachorowuje około 12 tys. kobiet, ponad 5 tys. umiera. Tylko wiedza i powszechna dostępność do badań profilaktycznych oraz nowoczesnego leczenia mogą obniżyć te tragiczne statystyki.

NASZĄ PRACĄ CHCEMY UŚWIADOMIĆ SPOŁECZEŃSTWU, ŻE TYLKO WSPÓLNE DZIAŁANIA PRZYCZYNIĄ SIĘ DO SKUTECZNEJ WALKI Z RAKIEM PIERSISTRONA ARCHIWALNA (nowe okno przeglądarki)

Skontaktuj się z nami

Ruch Kobiet do Walki z  Rakiem Piersi EUROPA DONNA - Dębica

39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 6

tel.  505 855 888, 
       606 189 554,
       502 604 702

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podaruj 1%

Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi „EUROPA DONNA DĘBICA”

Bank PKO SA - Oddział Dębica

66 1240 4807 1111 0000
 5529 8449
Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000 1566 81

 

image3741

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
I FINANSOWEGO WSPIERANIA
NASZEJ CHARYTATYWNEJ DZIAŁALNOŚCI