Get Adobe Flash player

15 LAT EUROPA DONNA DĘBICA

IMG 3164W sobotę 7 czerwca Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi obchodziło uroczyście 15 – lecie swojej działalności. Uroczystość rozpoczęła Prezes EUROPA DONNA DĘBICA Pani dr Anna Mazur podsumowując 15 lat działań na rzecz kobiet z naszego miasta i powiatu pod hasłem „Twoje zdrowie potrzebne jest Tobie i Twoim bliskim”. Głównymi działaniami stowarzyszenia jest zachęcanie kobiet do regularnych badań mammograficznych oraz informowanie o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie walki z rakiem piersi. Co roku zapraszamy kobiety 40-letnie na badania mammograficzne, które finansujemy w ramach naszego programu "Prezent urodzinowy dla 40-latki". W tym roku zapraszamy kobiety urodzone w 1974 roku.

 

Wykład okolicznościowy poprowadziła gość honorowy p. Senator RP Dorota Czudowska – lekarz onkolog i Prezes Polskiego Forum EUROPA DONNA z Legnicy. Przedstawiła najnowsze informacje na temat raka piersi i skuteczności działań profilaktycznych. Poinformowała, że w Europie obecnie kładzie się szczególnie duży nacisk na profilaktykę poprzez zdrowy styl życia – ruch, dieta, życie bez nałogów, radość-optymizm, sen, miłość i przyjaźń. Najnowsze badania donoszą, że w Europie co roku umiera na raka piersi ok.140 tys. kobiet, a w Polsce ok.34% kobiet z chorobą nowotworową choruje na raka piersi. Dlatego tak istotne jest, aby kobiety świadomie dbały o swoje zdrowie. Nową rolą Europejskiej Koalicji jest: domagać się właściwego leczenia i opieki nad pacjentkami ze wznową choroby i przerzutami raka piersi.

W spotkaniu uczestniczyli m. in. Poseł do Parlamentu Europejskiego Stanisław Ożóg, senator RP Zdzisław Pupa, poseł do Sejmu RP Jan Warzecha, starosta powiatu dębickiego Władysław Bielawa oraz wice starosta Czesław Kubek, wójt gminy Dębica Stanisław Rokosz, wójt gminy Jodłowa Robert Mucha, burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska, wiceburmistrz Dębicy Mariusz Trojan, a także Łucja Bielec prezes Fundacji SOS-Życie z Mielca. Okolicznościowy adres przesłał także poseł Kazimierz Moskal oraz wojewoda podkarpacki Władysław Ortyl.

W uroczystości wzięły również udział delegatki Stowarzyszeń EUROPA DONNA działających jeszcze w Legnicy, Nowym Sączu, Pile i Przemyślu. Nadmienić należy, że Polskie Forum EUROPA DONNA należy do Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi EBCC zrzeszającej 46 państw.  

Bardzo się cieszymy, że już 15 lat możemy pomagać kobietom dębickim w wykryciu oraz pokonywaniu raka piersi.

Opracowała: Sekretarz Stowarzyszenia EUROPA DONNA DĘBICA Maria Zachara-Stępień

 

GALERIA

SKANY ŻYCZEŃ

Kolejne życzenia

 

Share

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie EUROPA DONNA  - DĘBICA jest dobrowolnym zrzeszeniem, mającym na celu propagowanie wiedzy na temat raka piersi oraz wspieranie organizacyjne i rzeczowe wszelkich wysiłków na rzecz walki z rakiem piersi.

Rak piersi jest najczęściej występującą chorobą nowotworową u kobiet. W krajach Unii Europejskiej co 2 minuty stwierdzana jest diagnoza raka piersi, co 6 minut umiera 1 kobieta. Badania wykazują, że w Polsce rocznie zachorowuje około 12 tys. kobiet, ponad 5 tys. umiera. Tylko wiedza i powszechna dostępność do badań profilaktycznych oraz nowoczesnego leczenia mogą obniżyć te tragiczne statystyki.

NASZĄ PRACĄ CHCEMY UŚWIADOMIĆ SPOŁECZEŃSTWU, ŻE TYLKO WSPÓLNE DZIAŁANIA PRZYCZYNIĄ SIĘ DO SKUTECZNEJ WALKI Z RAKIEM PIERSISTRONA ARCHIWALNA (nowe okno przeglądarki)

Skontaktuj się z nami

Ruch Kobiet do Walki z  Rakiem Piersi EUROPA DONNA - Dębica

39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 6

tel.  505 855 888, 
       606 189 554,
       502 604 702

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podaruj 1%

Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi „EUROPA DONNA DĘBICA”

Bank PKO SA - Oddział Dębica

66 1240 4807 1111 0000
 5529 8449
Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000 1566 81

 

image3741

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
I FINANSOWEGO WSPIERANIA
NASZEJ CHARYTATYWNEJ DZIAŁALNOŚCI