Get Adobe Flash player

BREAST HEALTH DAY W DĘBICY!

P1050682EUROPA DONNA co roku obchodzi w październiku Dzień Walki z Rakiem Piersi. W związku z tym 13 października 2012 r. zorganizowałyśmy konferencję szkoleniową n.t. "Nowoczesne spojrzenie na profilaktykę raka piersi wg zaleceń EBCC". Wykład poprowadziła dr Dorota Czudowska – dr onkologii klinicznej i jednocześnie Prezes Polskiego Forum EUROPA DONNA oraz Senator RP.

Prelegentka zwróciła szczególną uwagę na zdrowy styl życia, bowiem wśród czynników ryzyka zachorowania na raka piersi znajduje się nieprawidłowe odżywianie, brak codziennego ruchu na świeżym powietrzu, stres, itp. Wszyscy byli bardzo zainteresowani informacjami przekazanymi przez Panią Doktor Dorotę Czudowską.

 


Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. poseł do Sejmu RP Renata Butryn, starosta powiatu dębickiego Władysław Bielawa i wice burmistrz miasta Mariusz Trojan. Obecni byli miejscowi lekarze, nauczyciele a także Amazonki Dębickie i Tarnowskie. Uroczystości przygotowaliśmy wspólnie z Fundacją SOS Życie prowadzoną przez p. Łucję Bielec z Mielca. Prowadzi jednocześnie Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych w Mielcu. Jest to jeden z nielicznych ośrodków w Polsce, który prowadzi kompleksową opiekę dla osób dotkniętych tymi chorobami. Licznie obecna była również grupa młodzieży ze szkół ponad gimnazjalnych miasta i powiatu dębickiego, co nas ogromnie cieszy. Po konferencji odbył się Marsz Różowej Wstążki ulicami miasta. Marsz uświetniły swoja obecnością Miejska Orkiestra Dęta  pod dyrekcją p. Stanisława Świerka, a także grupa motocyklistów z Mielca. Przeszliśmy ulicami miasta z różowymi balonikami i transparentem "Twoje zdrowie potrzebne jest Tobie i Twoim bliskim", co jest naszym przewodnim hasłem. Mamy nadzieję, że niektórym osobom uświadomiliśmy konieczność dbania o swoje zdrowie. Najważniejsze  jest bowiem, abyśmy sami wzięli nasze zdrowie we własne ręce poprzez zdrowy styl życia i odpowiednią profilaktykę.


Na rynku znajdował się cyto-mammobus, w którym kobiety mogły wykonać od razu badania profilaktyczne (mamografię i cytologię). Nasze stowarzyszenie regularnie finansuje badania mammograficzne kobietom 40-letnim w ramach programu "Prezent urodzinowy dla 40-latki". Kobiety te bowiem nie są objęte programem screeningowym fundowanym przez NFZ, a niestety wiek osób zapadających na nowotwór piersi bardzo się obniżył i nawet  w wieku 20 – 30 lat  kobiety chorują.
Bardzo się cieszymy, że impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, pomimo nie sprzyjającej pogody. W przyszłym roku również planujemy zorganizowanie takiego rodzaju uroczystości. Do zobaczenia więc za rok!!!

Zapraszamy wszystkie Panie!
Nie bójmy się raka, można z nim walczyć i nawet go pokonać!!!
KOBIETO! "TWOJE ZDROWIE POTRZEBNE JEST TOBIE I TWOIM BLISKIM"

Share

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie EUROPA DONNA  - DĘBICA jest dobrowolnym zrzeszeniem, mającym na celu propagowanie wiedzy na temat raka piersi oraz wspieranie organizacyjne i rzeczowe wszelkich wysiłków na rzecz walki z rakiem piersi.

Rak piersi jest najczęściej występującą chorobą nowotworową u kobiet. W krajach Unii Europejskiej co 2 minuty stwierdzana jest diagnoza raka piersi, co 6 minut umiera 1 kobieta. Badania wykazują, że w Polsce rocznie zachorowuje około 12 tys. kobiet, ponad 5 tys. umiera. Tylko wiedza i powszechna dostępność do badań profilaktycznych oraz nowoczesnego leczenia mogą obniżyć te tragiczne statystyki.

NASZĄ PRACĄ CHCEMY UŚWIADOMIĆ SPOŁECZEŃSTWU, ŻE TYLKO WSPÓLNE DZIAŁANIA PRZYCZYNIĄ SIĘ DO SKUTECZNEJ WALKI Z RAKIEM PIERSISTRONA ARCHIWALNA (nowe okno przeglądarki)

Skontaktuj się z nami

Ruch Kobiet do Walki z  Rakiem Piersi EUROPA DONNA - Dębica

39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 6

tel.  505 855 888, 
       606 189 554,
       502 604 702

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podaruj 1%

Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi „EUROPA DONNA DĘBICA”

Bank PKO SA - Oddział Dębica

66 1240 4807 1111 0000
 5529 8449
Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000 1566 81

 

image3741

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
I FINANSOWEGO WSPIERANIA
NASZEJ CHARYTATYWNEJ DZIAŁALNOŚCI