Get Adobe Flash player

Konferencja pod hasłem „TWOJE ZDROWIE POTRZEBNE JEST TOBIE I TWOIM BLISKIM”

P1040965Europa Donna Dębica zaprasza na konferencję pod hasłem „TWOJE ZDROWIE POTRZEBNE JEST TOBIE I TWOIM BLISKIM”

W związku z corocznymi obchodami "Breast Health Day" Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA Dębica ma zaszczyt poinformować, że organizujemy konferencję szkoleniową, którą poprowadzi Pani Senator RP dr Dorota Czudowska – lekarz specjalista onkolog, pracujący w Ośrodku Diagnostyki Onkologicznej w Legnicy. Tematem konferencji będzie „Nowoczesne spojrzenie na profilaktykę raka piersi wg zaleceń EBCC”.

 

Odbędzie się ona w Dębicy w dniu 13 października o godz. 10.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta na ul. Ratuszowej.

 Po spotkaniu odbędzie się "Marsz Różowej Wstążki" ulicami naszego miasta.

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na te obchody, ponieważ mamy świadomość ogromnego zapotrzebowania na konieczność poszerzania wiedzy w tym zakresie. Nasza działalność polega głównie na propagowaniu informacji o sposobach i metodach zapobiegania oraz szybkiego zdiagnozowania nowotworów. Zależy nam szczególnie na młodzieży, ponieważ wiek jest największym atutem w walce z chorobami nowotworowymi. Będziemy bardzo wdzięczni za skorzystanie z zaproszenia w tych obchodach.

 

Będzie możliwość wykonania badań cytologii i mammografii w cytomammobusie Fundacji SOS Życie, który stacjonował będzie na Rynku w Dębicy w dniach 11 - 13 października.

Share

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie EUROPA DONNA  - DĘBICA jest dobrowolnym zrzeszeniem, mającym na celu propagowanie wiedzy na temat raka piersi oraz wspieranie organizacyjne i rzeczowe wszelkich wysiłków na rzecz walki z rakiem piersi.

Rak piersi jest najczęściej występującą chorobą nowotworową u kobiet. W krajach Unii Europejskiej co 2 minuty stwierdzana jest diagnoza raka piersi, co 6 minut umiera 1 kobieta. Badania wykazują, że w Polsce rocznie zachorowuje około 12 tys. kobiet, ponad 5 tys. umiera. Tylko wiedza i powszechna dostępność do badań profilaktycznych oraz nowoczesnego leczenia mogą obniżyć te tragiczne statystyki.

NASZĄ PRACĄ CHCEMY UŚWIADOMIĆ SPOŁECZEŃSTWU, ŻE TYLKO WSPÓLNE DZIAŁANIA PRZYCZYNIĄ SIĘ DO SKUTECZNEJ WALKI Z RAKIEM PIERSISTRONA ARCHIWALNA (nowe okno przeglądarki)

Skontaktuj się z nami

Ruch Kobiet do Walki z  Rakiem Piersi EUROPA DONNA - Dębica

39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 6

tel.  505 855 888, 
       606 189 554,
       502 604 702

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podaruj 1%

Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi „EUROPA DONNA DĘBICA”

Bank PKO SA - Oddział Dębica

66 1240 4807 1111 0000
 5529 8449
Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000 1566 81

 

image3741

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
I FINANSOWEGO WSPIERANIA
NASZEJ CHARYTATYWNEJ DZIAŁALNOŚCI